Pascal de Lacaze

Tanec a hudba s Pascalem de Lacaze

Extatický tanec, živá hudba, Trance Dance, Body Bhajan.

Pascal vás provede jedinečným zážitkem, při němž se díky jeho inovativnímu mixovacímu stylu spojenému s energickým moderním bubnováním s transcendentálním rytmem ponoříte hluboko do prožitku hudby a tance.

Dále vás provede technikou Body Bhajan, jež je zábavnou a jednoduchou kombinací zpěvu a hry na perkuse pomocí vlastního těla.

Guy Barrington

Guy Barrington jako průvodce Cestou Tančícího srdce … (Anglie)

Taneční cesty Dancing Heart Path/Cesta tančícího Srdce vytváří příležitost k hlubšímu prozkoumání různých aspektů naší probouzející se Lidskosti. Na tanečním parketě rozkrýváme a projevujeme své esenciální kvality a prociťujeme vlastní esenci, což obohacuje naší celou existenci. Každá taneční cesta je průzkum, objevování, modlitba, prozření, sen, vize a oslava Bytí.

Deva Baumbach

Hudební mandala s Devou Baumbach

Hudební mandala je koncert s aktivní účastí publika založené na řízené improvizaci. Otevřeme prostor, kde mizí hranice mezi hudebníky a publikem, a oslavíme kouzlo přítomného okamžiku.

Tato metoda spontánní tvorby v nás otevírá obnovující a uzdravující energie na různých úrovních a zároveň vytváří příležitost sdílet chvilky meditace, radosti a požehnání se všemi vnímavými bytostmi, a to zejména v této době planetární transformace.

Budeme společně zpívat mantry a hlasové smyčky a dáme našemu tělu možnost volně a spontánně se hýbat. Předchozí zkušenost není nutná, všichni jsou vítáni.

Erik Manouz

Extatický tanec s Erikem Manouzem

Dotknout se vyšších vibrací může být intenzivní, ale také opravdu zábavné a naplňující.

Chcete se dostat do bližšího kontaktu se svým duchovním aspektem? Extatický tanec je skvělým způsobem, jak toho dosáhnout. Je to forma tance, ve které se tanečníci nechávají unášet rytmem. Pohybují se volně na vlnách hudby, aniž by museli následovat konkrétní kroky, což může vést až ke stavům transu a pocitům extáze. Účinky extatického tance – záplavu endorfinů a extázi – lze zažít v různé míře.

Celý rituál je od začátku do konce spirituálně laděn a přináší jak pocity hlubokého napojení se na své bytí a emoce, tak propojení se s ostatními. Tanec slouží jako forma meditace, pomáhá lidem vyrovnat se se stresem a dosáhnout vnitřního klidu. Pocit změněného stavu vědomí, kterého můžete během tance dosáhnout, bývá přirovnáván k pocitům, které zažíváme např. po intenzivním běhu.

Na našich akcích otevíráme bezpečný prostor pro neomezené pohybové vyjádření, skrze které se můžete spojit sami se sebou i s okolím, a především s tím, co nás přesahuje na těch nejhlubších úrovních. Extatický tanec umožňuje autentické propojení se s tělem v prostoru, kde nikdo nikoho nesoudí. Naším záměrem je umožnit vám se opravdu uvolnit tak, aby vaše pravé já mohlo zcela bez zábran zářit ven skrze svobodný pohyb. Lidské tělo je chrámem nepřeberných možností. Přijďte poznat zákoutí toho vašeho, která se odkryjí, až když se člověk opravdu odevzdá vedení svého vlastního těla.

Petr Vašák

Božský dech (dechová extáze) a Petr Vašák

Objevte sílu a kouzlo vašeho dechu. Naučte se dýchat na workshopu a terapii s pokročilou dechovou technikou optimalizující vaši mysl, tělo a duši. Je založena na holistických postupech Pranayama jógy a filosofii léčení v rozšířených stavech vědomí. Jde o opakování sérií dechových technik kombinovaných s vedenou meditací a intenzivní hudbou (muzikoterapií), které ve vás mohou probudit a odkrýt váš plný lidský potenciál a manifestovat lásku, harmonii, štěstí a hojnost a zároveň léčí vaše tělo. Je to cesta k opětovnému spojení se svou Duší, svým skutečným já a svou vnitřní inteligencí a srdcem. Je to návrat do přirozeného stavu Bytí, do vděčnosti a Jednoty.

Pepe Danza

Muzikoterapie s Pepe Danza

Představte si, že pohodlně ležíte zachumlaní v polštářích a přikrývkách, relaxujete a absorbujete terapeutické zvukové frekvence. Muzikoterapie je mocná, omlazující cesta do světa zvuku a terapie.

Používám řadu léčivých hudebních nástrojů z celého světa – tibetské mísy, šamanské bubny, japonské flétny, strunné nástroje a mnoho dalších. Tyto zvuky a jedinečné frekvence otevírají a vyrovnávají fyzické i energetické tělo. Zahrnuji prastaré mantry a zpěv založené jak na šamanských principech, tak na relativně nové vědě o vibračním léčení, které probouzejí harmonizující energie přirozené pro lidské tělo. Tato technika vede k hlubokému stavu relaxace, kdy naše tělo a emoce mohou naplno absorbovat zvukové vlny, čímž se spouštějí samovolné uzdravující síly našeho těla.

Zuzana Burdanova & Jakub Cerulík / DJ NativeMind

Workshop Movement Dialogue – Dialog v pohybu se Zuzana Burdanova & Jakub Cerulík / DJ NativeMind

Během tohoto workshopu se zahrajeme s různorodými přístupy tvorby pohybového dialogu.
Prozkoumáme vyjadřovací možnosti těla ve vztahu k prostoru, druhým lidem a naším vnitřním zemím. Vzdálený od sebe najdeme způsob jak započít tanec pohledů. Blížil se, začneme iniciovat energetický pohybový dialog a nakonec, ještě ve větší blízkosti, se tancem dostaneme do fyzického kontaktu s ostatními.

V rámci workshopu prozkoumáme různé principy pohybové gramatiky a skladby vět, které nám umožní srozumitelnější komunikaci během dialogu, zbývající při tom svobodní v našem intuitivním, individuálním a unikátním projevu. Následně prozkoumáme příběh, který vznikne z pohybového dialogu s naším tanečním partnerem. Dále prozkoumáme možnosti dialogu s našim vnitřním světem a v něm umístěnými představami. Dovolíme našemu tělu, aby vstoupilo do našich představ a vyjádřilo jejich skrze pohyb. Na závěr se setkáme v tanečním jámě s možností integrovat naučené techniky workshopu v spontánním toku tančících těl.

Během karantény jsme mnozí zažili deprivaci fyzického kontaktu a tance s ostatními lidmi. Pro některé to mohl být pocit osvěžující, vedoucí do našeho středu, kde jsme mohli přijít do bližšího kontaktu s naším hlubším já a našim energetickým potenciálem. Pro jiné to však mohla být zkušenost nepříjemná, vedoucí k větší touze po kontaktu a společném tanci. Na tomto workshopu si můžeme vyzkoušet, v jaké vzdálenosti se cítíme komfortně s jinými lidmi a sami se sebou po této zkušenosti.

Adam Antoš

Healing Voice Experience s Adamem Antošem

Healing Voice Experience otevírá příležitost k objevení další úrovně potenciálu systému člověka a zve k prožitku individuální schopnosti být sám sobě léčitelem, muziko-terapeutem a oporou v každodenním životě. Na závěr setkání necháme vzniknout kolektivní improvizaci a společně vytváříme hlasový souzvuk, ze kterého přirozeně přejdeme do ticha a kontemplace.

Kristian Zen

Posilovna psychiky

Během workshopu se budeme věnovat komunikačním, vyjadřovacím a kreativním výzvám. Budeme čelit strachu z odmítnutí a rozvíjet nástroje vnitřní opory, mysli a těla. Dáme péči částem v nás, které potřebují být slyšeny, viděny a vedeny. Rozvineme autenticitu, hravost a tak se budeme moci s ostatními více poznat, propojit a vzájemně se podpořit.

www.posilovnapsychiky.cz

City Shamanz

City Shamanz

Freestyle rapová crew, u které neuslyšíte dvakrát stejný track. Podáváme vždy čerstvý a organický hudební impro-juice plný slov a melodií. Regeae, Hip-hop, Dub, Drum´n´bass a další styly jsou vlny, na kterých se vzrušením surfujeme do nekonečna a ještě dál.

Kristy Rybanská

Tantra Joga s Kristy Rybanská

Tradiční Tantra jóga je kombinací asán, dechových cvičení a meditace. Jde o pomalou formu jógy, která učí celé tělo meditovat a zároveň uvolňuje mysl a tím navozuje hlubinnou relaxaci na buněčné úrovni těla. Jemné a nenásilné provádění asán v hlubokém ponoru do ticha podvědomé moudrosti těla rozšiřuje vnímání toku naší tělesné vitální energie a zároveň láskyplně posouvá hranice naší flexibility.

Praxe Tantra jógy bude zakončena meditací doprovázenou zvukovou lázní Solfegiho frekvencí, tibetských mís a dalších silných terapeutických nástrojů umožňující ještě hlubší ponor a relaxaci. Aromaterapie a energetické vůně k tomu všemu doladí i ty nejhlubší úrovně našich jemno-hmotných energetických těl.

El mundo a la Luz

Červený stan / El mundo a la Luz

Vítejte v prostoru spočinutí, inspirace a krásy a léčení. V místě, které Vás pohladí na duši a připomene, kde je to doma. V prostoru červeného stanu, kde kouzla a zázraky jsou možné, kde není čas a je jen teď a tady. Místě, kde se můžete zastavit, nadechnout, sdílet a být sám sebou a přijmout tak medicínu přítomnosti do svého srdce.

Jsem žena která přišla na tento svět, aby vytvářela krásu a sdílela ji s ostatními, protože to mne naplňuje a dává mi to smysl. Dotknout se sebe sama a tak i navzájem. Vítejte ve světe, jak ho vidím a tvořim já.