Pepe Danza

Uruguayský rodák v současnosti žijící v Izraeli, kterého média občas označují jako „Extreme Multi-Instrumentalist“ (Extrémní multiinstrumentalista) či „Embodiment of World Music“ (Ztělesnění světové hudby).

Hudební kariéru zahájil již v osmi letech, když se začal učit hrát na kytaru. Ve třinácti už hrál popovou a rockovou hudbu na částečně profesionální úrovni. Později nastoupil na Národní konzervatoř, ale formální studium ho neuspokojovalo. V té době navíc v Uruguayi probíhala občanská válka a tak se rozhodl opustit svou zemi a vydat se cestu, jež se ukázala být více než desetiletou hudební a duchovní poutí zahrnující více než tucet zemí.

Shakuhachi, tradiční japonskou flétnu z bambusu, poprvé slyšel v roce 1978, když žil ve Washingtonu DC, a okamžitě ho uchvátila! Brzy poté začal studovat s „Master Playerem“ a etnomuzikologem Karlem Signelem. Po letech putování po planetě, studiu, hraní a předvádění různých tradičních hudebních tradic a nástrojů (Sitar a Bansuri v Indii, brazilské bicí, africké Djembe, kytara v Jižní Americe a Španělsku atd.), stejně tak jako jazzové, rockové a popové hudby, nakonec doputoval do Japonska, kde se tři roky intenzivně věnoval studiu Shakuhachi se Sensei Tanaka Komeim a Johnem Kaizanem Neptunem.

Stále také prohluboval své studium a praxi buddhismu, s nímž začal v Severní Americe a pokračoval v Indii s dlouhými pobyty v zenových chrámech.

Po Japonsku strávil půl roku na Bali, místě, které miluje a kam se často vrací, kde se zabýval studiem Gamelanu a hrou na bambusovou flétnu (Suling Flute) a spoluvytvářením hlubokého systému muzikoterapie s hudebníky a zvukovými léčiteli z celého světa. Poté odcestoval do Kanady, kterou jsem 25 let nazýval svým domovem.