Zuzana Burdanová

je zakladateľka a organizátorka Ecstatic Dance Bratislava, nositeľka vízie a koordinátorka pre Manamana komunitne centrum v Hainburgu, Rakúsko a organizátorka vedomých stretnutí v tanci a hudbe Ecstatica. Vedie posvätné tance pre ženy, tanec piatich elementov a workshopy intuitívneho tanca. Vďaka dlhoročnému cestovaniu sa mala možnosť stretnúť s tancami pôvodných obyvateľov v krajinách Južnej Ameriky, Ázie a Austrálie, z ktorých čerpá vo svojich workshopoch. Tanec vníma ako rituál, pri ktorom sa spájame nielen sami so sebou a prirodzenou inteligenciou svojho tela, ale napájame sa aj na vyššie vedenie. Zuzana je kvalifikovaná lektorka Ecstatic Dance (Goa) Mystického tanca (Thailand) a Kundalini jógy podľa Yogiho Bhajana (SR a CZ). Okrem toho absolvovala kurzy tanca srdca u Miriam Peretz a sacred temple dance u Zoly Dubníkovej.

 

Jakub Cerulík – Native Mind

Choreograf, performer, lektor Intruitívneho Tance, Taneční Improvizace a Tanečního Divadla, Ecstatic Dance DJ a organizátor kulturní-uměleckých a vzdělávacích akcí na územií České Republiky.

V současnosti studuje Taneční Divadlo a performance na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě kde se během svých studií kromě lektorské, umělecké a organizátorské praxe věnuje využití performance umenií a expresivní terapií k osobnímu rozvoji a léčivé integraci těla a duše.

Vycházeje ze současného tance (zejména Labanovej analyzuje Pohybu), kontaktní improvizace, expresivních terapií (tanečně pohybová terapie, dramaterapie …) a gestalt psychologie, kombinuje ve svém učení vyjadřovací prostředky těla, hlasu a obličeje s obsahem psyché jakými jsou emoce, myšlenky a představy. Svým učením pomáhá lidem na cestě zkoumání a integrace vlastní psyché hravým a kreativním způsobem, aby očištění těla a duše od stagnující energie projevené tělesnými, či psychickými bloky a následným nabytím větší vnitřní svobody pomocí zlepšení v oblastech sebaexpresie, vnímavosti, explorace, integrace, psychohygieny a rozšířených stavů vědomí.