Pedro Paz
Pedro Paz

Tanec znovuspojení

autentický pohyb, kontaktní improvizace a vnitřní ekologie

Uzemnění a dech, vědomí těla i energií, tanec, dotek, imrpovizace, tvoření v přítomnosti a kontemplace …

„Tělo je Svět, Vesmír,
Je celistvé, neviditelné.
Vše uvnitř komunikuje, sdílí, transformuje a vyvíjí se.
Dýchá…pulsuje….“

Skrze jednoduché vedení a dynamiku pohybu Tě zvu k probuzení zvídavosti. Děláme to za stálého zkoumání vnitřního, tělesného, energií emocí v našich tělech. Skrze napojení na živly, tělo, smysly, mysl jejich propojování a okamžitých projevů. Mezi vlastní vůlí a objevováním, skrze zvoládání „snahy“ a „aktivního rozpouštění“.
Země, emoce, odraz,tělo a jeho propojení sama v sobě, s Vesmírem, ve své tělesnosti a inkarnaci i ve své spiritualitě. Klouby a vyjádření pohybu a bytí v prázdnotě mezi tím, v Celku, v dechu, ve Světle i Tmě přirozenosti. Přítomnost.

Pedro Paz Bio

Tanec, autentický pohyb, kreativní přítomnost, improvizace, vnitřní ekologie a dynamiky žití v komunitě – to jsou základy jeho práce.

Začal tančit již jako malý chlapec, vystudoval Národní Konzervatoř Portugalska, klasické a moderní techniky tance. Tančil s mnoha projekty a uskupeními, brzy přesměroval svou pozornost ke studiu dynamiky komunit skrze projekt Reconnect Dance (Tanec znovuspojení). Ten je založen na meditaci, čchi kungu, mnoha současných moderních tanečních přistupech, kontaktní improvizaci a tvoření v přítomnosti. Pedro je „Duhový bojovník“, který pravidelně cestuje za lidmi a uměním, propojujíc umělecké projekty a osobní rozvoj.

Facebook