Proč se připojit k letnímu Sacred Dance Gatheringu?

Sklenářka
Sklenářka

Letní Sacred Dance Gathering se bude opět konat na Sklenářce, tentokrát 24. 6. – 28. 6. 2020, několik dní po letním slunovratu a opět ho společně oslavíme tancem, hudbou, sdílením.

Letos budete mít opět příležitost účastnit se nezapomenutelných tanečních, prožitkových, hudebních workshopů, poslechnout si skvělé koncerty, užít si ranních meditací, cvičení jógy, naší relaxační zóny a masáží, ochutnat skvělá vegetariánská jídla a strávit několik letních dní v krásné přírodě, s báječnými lidmi a vašimi dětmi, pro které bude připraven dětský koutek a kratší program.

Sacred Dance Gathering podporuje principy soběstačnosti, ohleduplného přístupu a návratu k přírodě a jednoduchého, skromného života v souladu s ní.

Věříme, že si setkání užijete, bude to pro vás příjemně strávený čas a bude vám inspirací do dalších dnů.

Gathering začíná ve středu 24.6.2020, přijet můžete kdykoli po 14h, kdy se otevírají registrace. Přijeďte prosím včas, abyste měli dostatek prostoru se zaregistrovat, ubytovat a bez spěchu se navečeřet. Program začíná v 19h společnou večeří, následným úvodním ceremonií ve 20h a prvním společným extatickým tancem (Pepe Danza, Erik Manouz, Pascal) v 22h. Sklenářka má omezený počet parkovacích míst, tedy parkování u vily bude sloužit pouze pro vyložení věcí a pro pořadatele. Svá auta pak můžete nechat na parkovišti, které je vzdáleném cca 15 min chůze, lokaci vám vysvětlíme po příjezdu.

Sklenářka

Sklenářka
Sklenářka

Naše setkání se koná na Sklenářce, krásném místě s srdci lesa, kde harmonická kompozice mladých i letitých stromů obklopuje stoletou vilu. Sklenářka je centrum meditací a přírodní učení, podporuje cesty poznání přirozenosti lidského vědomí, ideály soběstačnosti a udržitelnosti zdrojů. Je otevřená pro setkávání jednotlivců i skupin na cestě sebepoznání a osobního rozvoje. V létě máme příležitost takové setkání spoluvytvořit.

Co na Sklenářce kromě nás a programu bude k dispozici? Tak například jezírko, které je v průběhu akce možno využít k osvěžení.

Paví rodina – Sklenářka je také domovem několika pávů, kteří se vznešeně procházejí celým prostorem, spí po stromech a občas velmi hlasitě “zpívají”.

Dále je zde poustevna pro pobyt ve tmě a v ústraní, teepee, obřadní potní chýše, ohniště, střelnice pro lukostřílení, Posvátný háj a meditační místa v přírodě a krásné lesy všude kolem.

Na Sklenářce dlouhodobě žije společenství lidí, kteří vytvářejí experimentální prostor pro život ve společenství v přirozené, nestrukturalizované hierarchii a v otevřené komunikaci s ostatními. Cílem je udržitelný, soběstačný život v harmonii s přírodou.

“Chceme vytvářet a udržovat prostor pro klidné spočinutí, který bude sloužit všem, kteří ho potřebují”, říkají místní.

Jídlo

Sklenářka - oslava slunovratu

Sklenářka a její tým koordinovaný Terezou a Honzou Dlabalovými, nám v průběhu celého setkání zajistí optimální podmínky pro ubytování a sociální zázemí a především pestré, jednoduché a vitální vegetariánské jídlo.

Ke koupi navíc bude celodenní nabídka občerstvení – káva, čerstvě vylisované štávy, snacky pro mlsné jazýčky i malý hlad.

Co si vzít s sebou?

Co si vzít s sebou

Přivezte si svojí misku a talíř, hrneček (plecháček), vlastní příbor. O svoje jídelní “náčiní” se v průběhu Gatheringu budete sami starat.

A co děti?

Sklenářka

Oceníme, pokud vaše děti přispějí k atmosféře rodinného festivalu.
Pro děti bude zajištěno hlídání v dětském koutku po dobu dopoledního i odpoledního programu. Sklenářka je navíc sama o sobě ideálním místem, kde se děti ve skupině skvěle zabaví (louky, lesy). Děti mají samozřejmě vstup zdarma, na místě zaplatíte pouze ubytování a stravu. Děti do 4 let neplatí nic a od 5 do 11 let 50 % ceny ubytování a stravy.

Jak se k nám dostanete?

Adresa: Sklenářka 458, 517 41 Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj

Autem: Po zadání Sklenářka 458, Kostelec nad Orlicí do navigace to jistě bez problému zvládnete.

Z hlavní silnice č.11 (Hradec Králové-Ostrava) odbočte v Kostelci nad Orlicí směrem na Choceň. Minete vlakové nádraží a pokračujte směrem na Borohrádek. Na konci obce odbočte doprava směrem na Zdelov a asi po 500m, kde silnice zatáčí prudce doprava, odbočte doleva na zpevněnou lesní cestu označenou cedulí Sklenářka. Tato cesta Vás asi po kilometru dovede až k nám.

Vlakem nebo autobusem: se pohodlně dostanete do KOstelce nad Orlicí, odkud je to 3km příjemnou procházkou na Sklenářku. Pokud budete mít zájem, můžeme vás na nádraží po předchozí domluvě (alespoň den předem) vyzvednout autem za mírný poplatek 100 Kč.

Sklenářka a její tým koordinovaný Terezou a Honzou Dlabalovými, nám v průběhu celého setkání zajistí optimální podmínky pro ubytování a sociální zázemí a především pestré, jednoduché a vitální vegetariánské jídlo. Ke koupi navíc bude celodenní nabídka občerstvení – káva, čerstvě vylisované štávy, snacky pro mlsné jazýčky i malý hlad.

Sacred Dance Gathering podporuje principy soběstačnosti, ohleduplného přístupu a návratu k přírodě a jednoduchého, skromného života v souladu s ní. Rozhodli jsme se tedy naše setkání vést v souladu s těmito principy a přiblížit Vás co nejvíce k přírodě v ohleduplnosti k ní a v rámci soběstačnosti také k dílčímu podílení se na starosti o sebe v průběhu festivalu.

Galerie