Proč se připojit k podzimnímu family gatheringu?

Sklenářka
Sklenářka

Obklopeni přírodou pomalu se ukládající k zimnímu spánku, obklopeni pavím vískáním a ranní mlhou, slyšíce pulz léta v zádech, plni zážitků a transformací. Do takových podmínek, v takovém i jiném rozpoložení Vás zveme k podzimní verzi Sacred Dance Gatheringu. Jedná se o komorní „rodinnou“ akci pro maximální počet 50 účastníků. Podzimní čas nám dává možnost začít integrovat zážitky a změny léta a zároveň poskytuje prostor k otevření zimních témat. Meditace, jóga, zpěv a jak může být z názvu patrné – tanec budou prostředky našeho probouzení. Hlavním úkolem Sacred Dance Family Gatheringu je vytvořit bezpečí pro Vás a Vaši duši, aby alespoň na pár dní mohla duše a vy volně dýchat. “Rodinný gathering” je možností potkat se s těmi, co si uvědomují svou náležitost k jedné velké rodinně a zážitek takový je vskutku unikátní.

Gathering začíná ve čtvrtek 10.10.2019, přijet můžete kdykoli po 17h, kdy se otevírají registrace. Přijeďte prosím včas, abyste měli dostatek prostoru se zaregistrovat, ubytovat a bez spěchu se navečeřet. Program začíná v 18:30 společnou večeří, následným úvodním tanečním setkáním ve 20h a večerním koncertem. Sklenářka má omezený počet parkovacích míst, tedy parkování u vily bude sloužit pouze pro vyložení věcí a pro pořadatele. Svá auta pak můžete nechat na parkovišti, které je vzdáleném cca 15 min chůze, lokaci vám vysvětlíme po příjezdu.

Sklenářka

Sklenářka
Sklenářka

Naše setkání k oslavě slunovratu se koná na Sklenářce, krásném místě s srdci lesa, kde harmonická kompozice mladých i letitých stromů obklopuje stoletou vilu. Sklenářka je centrum meditací a přírodní učení, podporuje cesty poznání přirozenosti lidského vědomí, ideály soběstačnosti a udržitelnosti zdrojů. Je otevřená pro setkávání jednotlivců i skupin na cestě sebepoznání a osobního rozvoje. V létě máme příležitost takové setkání spoluvytvořit.

Co na Sklenářce kromě nás a programu bude k dispozici? Tak například jezírko, které je v průběhu akce možno využít k osvěžení.

Paví rodina – Sklenářka je také domovem několika pávů, kteří se vznešeně procházejí celým prostorem, spí po stromech a občas velmi hlasitě “zpívají”.

Dále je zde poustevna pro pobyt ve tmě a v ústraní, teepee, obřadní potní chýše, ohniště, střelnice pro lukostřílení, Posvátný háj a meditační místa v přírodě a krásné lesy všude kolem.

Na Sklenářce dlouhodobě žije společenství lidí, kteří vytvářejí experimentální prostor pro život ve společenství v přirozené, nestrukturalizované hierarchii a v otevřené komunikaci s ostatními. Cílem je udržitelný, soběstačný život v harmonii s přírodou.

“Chceme vytvářet a udržovat prostor pro klidné spočinutí, který bude sloužit všem, kteří ho potřebují”, říkají místní.

Jídlo

Sklenářka - oslava slunovratu

Sklenářka a její tým koordinovaný Terezou a Honzou Dlabalovými, nám v průběhu celého setkání zajistí optimální podmínky pro ubytování a sociální zázemí a především pestré, jednoduché a vitální vegetariánské jídlo.

Ke koupi navíc bude celodenní nabídka občerstvení – káva, čerstvě vylisované štávy, snacky pro mlsné jazýčky i malý hlad.

Co si vzít s sebou?

Co si vzít s sebou

Přivezte si svojí misku a talíř, hrneček (plecháček), vlastní příbor. O svoje jídelní “náčiní” se v průběhu gatheringu budete sami starat.

A co děti?

Sklenářka

Oceníme, pokud vaše děti přispějí k atmosféře rodinného festivalu.
Pro děti bude zajištěno hlídání v dětském koutku po dobu dopoledního i odpoledního programu. Sklenářka je navíc sama o sobě ideálním místem, kde se děti ve skupině skvěle zabaví (louky, lesy)  Děti mají samozřejmě vstup zdarma, na místě zaplatíte pouze ubytování a stravu. Děti do 4 let neplatí nic a od 5 do 11 let 50 % ceny ubytování a stravy.

Jak se k nám dostanete?

Adresa: Sklenářka 458, 517 41 Kostelec nad Orlicí, Královéhradecký kraj

Autem: Po zadání Sklenářka 458, Kostelec nad Orlicí do navigace to jistě bez problému zvládnete.

Z hlavní silnice č.11 (Hradec Králové-Ostrava) odbočte v Kostelci nad Orlicí směrem na Choceň. Minete vlakové nádraží a pokračujte směrem na Borohrádek. Na konci obce odbočte doprava směrem na Zdelov a asi po 500m, kde silnice zatáčí prudce doprava, odbočte doleva na zpevněnou lesní cestu označenou cedulí Sklenářka. Tato cesta Vás asi po kilometru dovede až k nám.

Vlakem nebo autobusem: se pohodlně dostanete do KOstelce nad Orlicí, odkud je to 3km příjemnou procházkou na Sklenářku. Pokud budete mít zájem, můžeme vás na nádraží po předchozí domluvě (alespoň den předem) vyzvednout autem za mírný poplatek 100 Kč.

Sklenářka a její tým koordinovaný Terezou a Honzou Dlabalovými, nám v průběhu celého setkání zajistí optimální podmínky pro ubytování a sociální zázemí a především pestré, jednoduché a vitální vegetariánské jídlo. Ke koupi navíc bude celodenní nabídka občerstvení – káva, čerstvě vylisované štávy, snacky pro mlsné jazýčky i malý hlad.

Sacred Dance Gathering podporuje principy soběstačnosti, ohleduplného přístupu a návratu k přírodě a jednoduchého, skromného života v souladu s ní. Rozhodli jsme se tedy naše setkání vést v souladu s těmito principy a přiblížit Vás co nejvíce k přírodě v ohleduplnosti k ní a v rámci soběstačnosti také k dílčímu podílení se na starosti o sebe v průběhu festivalu.

Galerie