Proč se připojit k naší oslavě slunovratu?

Sklenářka - oslava slunovratu

Letos budete mít jedinečnou příležitost účastnit se nezapomenutelných tanečních, prožitkových, hudebních workshopů, účastnit se krásných koncertů, ranních meditací a cvičení jógy, užít si naší relaxační zóny a masáží, navštívit ochutnat skvělá vegetariánská jídla a strávit několik letních dní v krásné přírodě, s báječnými lidmi a vašemi dětmi, pro které bude připraven dětský koutek a kratší program. Celé setkání navíc podporuje principy soběstačnosti, ohleduplného přístupu a návratu k přírodě a jednoduchého, skromného života v souladu s ní. Proto věříme, že si setkání užijete, bude to pro vás příjemně strávený čas a bude vám inspirací do dalších dnů.

Festival začíná ve středu 19.6., přijet můžete kdykoli po 10h nejpozději však do 17h. Program začíná v 18h společnou večeří, následným úvodním tanečním setkáním a dvěma večerními koncerty. Je však lépe přijet už přes den, abyste měli dostatek času a světla na nalezení vhodného místa pro stan a seznámení se prostorem. Přes den bude na Sklenářce skvěle, můžete si užít letního slunce, koupání zajít na procházku do lesů nebo se zapojit do odpoledního hudebního jamování. Sklenářka má omezený počet parkovacích míst, tedy parkování u vily bude sloužit pouze pro vyložení věcí a pro pořadatele. Svá auta pak můžete nechat na parkovišti, které je vzdáleném cca 15 min chůze, lokaci vám vysvětlíme po příjezdu.

Místo konání – Sklenářka

Sklenářka - oslava slunovratu
Sklenářka program

Naše setkání k oslavě slunovratu se koná na Sklenářce, krásném místě s srdci lesa, kde harmonická kompozice mladých i letitých stromů obklopuje stoletou vilu. Sklenářka je centrum meditací a přírodní učení, podporuje cesty poznání přirozenosti lidského vědomí, ideály soběstačnosti a udržitelnosti zdrojů. Je otevřená pro setkávání jednotlivců i skupin na cestě sebepoznání a osobního rozvoje. V létě máme příležitost takové setkání spoluvytvořit.

Co na Sklenářce kromě nás a programu bude k dispozici?

Tak například jezírko, které je v průběhu akce možno využít k osvěžení.
Paví rodina – Sklenářka je také domovem několika pávů, kteří se vznešeně procházejí celým prostorem, spí po stromech a občas velmi hlasitě “zpívají”.
Dále je zde poustevna pro pobyt ve tmě a v ústraní, teepee, obřadní potní chýše, ohniště, střelnice pro lukostřílení, Posvátný háj a meditační místa v přírodě a krásné lesy všude kolem.

Na Sklenářce dlouhodobě žije společenství lidí, kteří vytvářejí experimentální prostor pro život ve společenství v přirozené, nestrukturalizované hierarchii a v otevřené komunikaci s ostatními. Cílem je udržitelný, soběstačný život v harmonii s přírodou.

“Chceme vytvářet a udržovat prostor pro klidné spočinutí, který bude sloužit všem, kteří ho potřebují”, říkají místní.

Jídlo

Sklenářka - oslava slunovratu

Sklenářka a její tým koordinovaný Terezou a Honzou Dlabalovými, nám v průběhu celého setkání zajistí optimální podmínky pro ubytování a sociální zázemí a především pestré, jednoduché a vitální vegetariánské jídlo.
Ke koupi navíc bude celodenní nabídka občerstvení – káva, čerstvě vylisované štávy, snacky pro mlsné jazýčky i malý hlad.

Co si vzít s sebou?

Co si vzít s sebou

S sebou si přivezte svůj vlastní stan, karimatku, spacák, čelovku, ručník, polštářek na sezení a pohodlné oblečení na tanec. Většinou se tančí bosky. Připravíme pro Vás také ekologické pasty, mýdla, šampóny, takže vlastní kosmetiku, prosím, nechte doma a používejte tu naší.
Přivezte si svojí misku a talíř, hrneček (plecháček), vlastní příbor (možnost koupit si na místě bambusový příbor za 30 Kč). O svoje jídelní “náčiní” se v průběhu festival budete sami starat.

A co děti?

Sklenářka - oslava slunovratu

Budeme rádi, když k oživení setkání přispějí i vaše děti. Vemte je tedy určitě s sebou.
I pro ně bude každý den připraven zajímavý program především v čase workshopů. Sklenářka je sama o sobě ideálním místem, kde se děti ve skupině skvěle zabaví (koupání, louky, lesy) a také bude možné využít dětského koutku s dohledem a zajímavých hudebních, pohybových workshopů. Děti mají samožrejmě vstup zdarma, na místě zaplatíte pouze ubytování a stravu. Děti do 4 let neplatí nic a od 5 do 11 let 50 % ceny ubytování a stravy.

Jak se k nám dostanete?

Z hlavní silnice č.11 (Hradec Králové-Ostrava) odbočte v Kostelci nad Orlicí směrem na Choceň. Minete vlakové nádraží a pokračujte směrem na Borohrádek. Na konci obce odbočte doprava směrem na Zdelov a asi po 500m, kde silnice zatáčí prudce doprava, odbočte doleva na zpevněnou lesní cestu označenou cedulí Sklenářka. Tato cesta Vás asi po kilometru dovede až k nám.

Po zadání Sklenářka 458, Kostelec nad Orlicí do navigace to jistě bez problému zvládnete.

Adresa: Sklenářka 458 • 517 41 Kostelec nad Orlicí • Královéhradecký kraj

Fotogalerie